| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Battery Included | Yes |
| Number of Tools | 2 |
| Color | Red |
| Item Length | 6.95 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Drill/Driver |
| Number of Batteries | 2 |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Item Height | 8.23 in |
| Voltage | 18 V |
| Motor Type | Brushless |
| Item Width | 2.38 in |
| Item Weight | 3.3 lb |
Check the listing for details. Milwaukee Cordless M18 Impact Drill/driver Kit. Color: Red, Condition: Open box. Listed at 155.00 USD. Tool kit is new listed as an open box because missing original packaging!