| Brand | Milwaukee |
|---|---|
| Speed settings | 2 |
| for Cable | 100 x 2 x 0.6 |
| for Copper / Aluminum | 4 x 35ml |
| Voltage | 12V |
| MPN | Milwaukee M12 CC |
| Max. cutting diameter | 32 mm |
| Weight | 3.2kg / 6.8lb |
| Cutting force | 32 kN |
Check the listing for details. Milwaukee Cutter M12 CC 12V Cable 32mm LED 2Level 32Kn 32mm Bare Tool ⭐Tracking⭐. Condition: New. Listed at 443.39 USD. Milwaukee Cutter M12 CC 12V Cable 32mm LED 2Level 32Kn 32mm 6.8lb / Bare Tool. - Flexible battery system: works with all MILWAUKEE® M12™ batteries (Not included Battery). - Model : Milwaukee M12 CC. - Milwaukee M12 CC 12V Sub Compact Cable Cutter Bare Tool.