| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Maximum Torque | 1,500 |
| New | Non retail bulk packaging |
| Power Source | Battery |
| Custom Bundle | No |
| MPN | 2656-20 |
| Item Length | 5.5" |
| Charging Time | Depends on battery size |
| Number of Batteries | PART ON PICTURE ONLY |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Features | Compact, Lightweight |
| Cable Length | None |
| Speed | 2,750 RPM |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Manufacturer Color | Red |
| Color | Red |
| Set Includes | PART ON PICTURE ONLY |
| Auxiliary Handle | Without |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/4" |
| Type | Impact Drivers |
| Model | 2656-20 |
| Chuck Type | Keyless |
| Country of Origin | United States |
| Power | More than enough |
Check the listing for details. Milwaukee forward/reverse select FOR 2656-20 ¼ hex M18 Impact Driver. Color: Red, Condition: Used, Made in United States. Listed at 13.95 USD. If you live outside the U.S. I t will go through a carrier service. FOR REAL THOUGH…. A STICKER OR A RIBBON MAYBE?. GEEZ CRAZY HOW MUCH YA GOTTA READ! STAY SAFE, WASH YOUR HANDS…. Seriously though Be Safe, spread love, be kind, and share Hope.