| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Maximum Torque | 175 in-lbs |
| Shape | Pistol Shape |
| Power Source | Battery |
| MPN | 2401-20 |
| Charging Time | 30 min |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Voltage | 12 V |
| Motor Type | Brushed |
| Features | Compact |
| Cable Length | 4 ft |
| Item Width | 2.3 in |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 500 RPM |
| Battery Included | Yes |
| Color | Red |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Screwdriver |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Model | 2401-21 |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Milwaukee M12* 1/4" Hex Screwdriver Kit. Color: Red, Condition: New, Made in China. Listed at 100.00 USD. Milwaukee M12* 1/4" Hex Screwdriver Kit