| Model | Milwaukee M12 |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 2150 RPM |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery/Cordless |
| Color | Red |
| MPN | 2467-20 |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 30 min |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 12 V |
| Features | Compact |
| Cable Length | 4 ft |
| Chuck Type | Hex Quick Change |
| Power | 800 W |
Check the listing for details. Milwaukee M12 1/4 in. Hex Right Angle Impact Driver (Tool Only). Color: Red, Condition: New. Listed at 120.00 USD. Milwaukee M12 1/4 in. Hex Right Angle Impact Driver (Tool Only). Condition is New. Shipped with USPS Ground Advantage.