| Manufacturer Part Number | 49-16-3453 |
|---|---|
| SKU | 49-16-3453 |
| Item Weight | 0.1 |
| Style | Power Tool Covers |
| UPC | 045242630998 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Color | Black |
| MPN | 49163453 |
| Item Length | 4.5 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Item Height | 2.4 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 7.2 V |
| Model | 49-16-3453 |
| Features | Lightweight, Heavy Duty |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Width | 2.3 in |
Check the listing for details. Milwaukee M12 Fuel 1/4Inch Hex Impact Driver Protective Boot. Color: Black, Condition: New. Listed at 29.00 USD. The MILWAUKEE M12 FUEL Protective Boot is for use with MILWAUKEE M12 FUEL 1/4" Hex Impact Driver. This boot provides a lightweight, durable solution to protect the impact driver tool and work surface.