| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Number of Tools | 1 |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| Item Diameter | 3 in |
| MPN | 2522-20 |
| Item Length | 7.05 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | cutoff |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 12 V |
| Item Height | 3.15 in |
| Item Width | 4.72 in |
| Item Weight | 1.52 lbs |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Milwaukee M12 Fuel Cutoff Tool with charger. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 125.00 USD. Milwaukee M12 Fuel Cutoff Tool with charger no battery. See photos for condition!