| Power Source | CORDLESS |
|---|---|
| Manufacturer Warranty | No |
| Cable Length | Cordless |
| California Prop 65 Warning | no |
| UPC | 0722544343695 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Manufacturer Color | Red |
| Color | Red |
| Custom Bundle | No |
| MPN | 2420-20, 242020 |
| Item Length | 11in |
| Suitable For | Wood |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Reciprocating Saw |
| Voltage | 12 V |
| Item Height | 3.5 in |
| Model | M12 Hackzall |
| Item Weight | 1.0lbs. |
| Item Width | 7.1in |
Check the listing for details. Milwaukee M12 Hackzall Reciprocating Saw 2420-20 Bare Tool. Color: Red, Condition: Open box. Listed at 59.00 USD.