| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Power Source | Battery/Cordless |
| MPN | 3450-20 |
| Item Length | 14 |
| Charging Time | 22 min |
| Department | Tools & Equipment |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Voltage | 12 V |
| Item Height | 8 |
| Motor Type | Brushless |
| Height | 8 |
| Features | Compact |
| Width | 4 |
| Item Width | 4 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 3000 RPM |
| Battery Included | No |
| Color | Red |
| Compatible Model | 3450-20 |
| Set Includes | Battery |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| EAN | 045242812790 |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Length | 14 |
| Model | Milwaukee M12 |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Weight | 1.7 lbs |
| Power | 800 W |
| UPC | 045242812790 |
Check the listing for details. Milwaukee M12 Subcompact Brushless 1/4" Hex Impact Driver, Red/Black. Color: Red, Width: 4, Condition: Used. Listed at 90.24 USD. See photos for full visual reference.