| Maximum Torque | 1,700 in-lbs. of Peak Torque |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Battery |
| MPN | 3650-20 |
| Item Length | 4.4" |
| Charging Time | 22 min |
| Number of Batteries | 0 |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Voltage | 18 V |
| Item Height | 7.7" |
| Motor Type | Brushless |
| Features | Compact |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 2.1" |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 3600 RPM |
| Battery Included | No |
| Color | Red |
| Set Includes | Belt Buckle, Impact Driver, Manual |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Model | Milwaukee 3651-20 M18 |
| Chuck Type | Keyless |
| Country of Origin | China |
| Power | 350 W |
| UPC | 045242786190 |
Check the listing for details. Milwaukee M18 18V 1/4" Compact Brushless Hex Impact Driver. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 34.97 USD. Pre-owned Tested Working