| UPC | 045242786169 |
|---|---|
| Battery Included | See description |
| Battery Amp Hours | No Battery |
| Battery Power Type | Lithium Ion |
| Battery Voltage (V) | 18V |
| Battery/Charger | Tool Only |
| Charger Included | Charger Not Included |
| Color Family | Red |
| Cordless Tool Type | Impact Driver |
| Cordless/Corded | Cordless |
| Drive Size | 1/4 In. Hex |
| Included | Tool Only |
| Maximum Speed (RPM) | 3600 RPM |
| Number of Total Batteries Included | 0 |
| Power Tool Features | Variable Speed |
| Product Weight (lb.) | 1.7 lb |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Torque (In-Lbs) | 1700 |
| Product Depth (in.) | 4.4 in |
| Product Height (in.) | 7.7 in |
| Product Width (in.) | 2.1 in |
| Number of Items in Set | 1 |
| Maximum Torque | 330 in-lbs |
| Speed | 300 RPM |
| Color | Red |
| MPN | 365020 |
| Charging Time | 22 min |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | 5 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Model | 3650-20 |
| Features | Lightweight, Heavy Duty, Compact |
| Cable Length | 4 ft |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
Check the listing for details. Milwaukee M18 18V Brushless Cordless 1/4 in. Compact Impact Driver (Tool Only). Color: Red, Condition: Used. Listed at 54.95 USD. The MILWAUKEE M18 Compact Brushless Hex Impact Driver is more compact with faster driving speeds. 4" in length and 2. 1" in width, the compact size allows for better access in tight spaces while being lightweight and portable.