| Battery Included | No |
|---|---|
| UPC | 0349361294377 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Blade Diameter | 6 1/2 in |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Blade Length | 7.2 in |
| Color | Red |
| MPN | 263020 |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Circular Saw |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | 2630-20 |
| Item Weight | 8.5 lbs |
Check the listing for details. Milwaukee M18 18V Circular Saw - (2630-20). Color: Red, Condition: Open box. Listed at 106.89 USD.