| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Color | Red |
| Blade Strength | Medium |
| Set Includes | 2625-20 |
| Item Length | 13 in |
| Safety Type IP | IP65 |
| Charging Time | 1 hr |
| Suitable For | Metal, Wood |
| Battery Capacity | 5 Ah |
| Blade Location | Centered |
| Item Height | 7 in |
| Cutting Angle | 90° |
| Item Weight | 4.1 lbs |
| Item Width | 3.25 in |
| UPC | 0045242255184 |
| Brand | Milwaukee |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Cutting Depth | 4 in |
| Type | Reciprocating Saw |
| Power Source | Battery |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | Milwaukee M18 |
| MPN | 2625-20 |
Check the listing for details. Milwaukee M18 18V Hackzall Reciprocating Saw (2625-20) USED (TOOL ONLY). Color: Red, Condition: Used. Listed at 65.00 USD. works like it should