| Number of Items in Set | 5 |
|---|---|
| Maximum Torque | 500 in-lbs |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 1800 RPM |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | Yes |
| Color | Red |
| Item Length | 4.61 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 30 min |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Drill Set |
| Number of Batteries | 1 |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Item Height | 10.51 in |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | MILWAUKEE M18 2656-21L |
| Features | Compact |
| Chuck Type | Keyless |
| Item Width | 12.28 in |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 9.53 lbs |
Check the listing for details. MILWAUKEE M18 2656-21L DRILL/DRIVER + SPOTLIGHT KIT. Color: Red, Condition: New, Made in China. Listed at 119.99 USD. Includes: (1) M18 1/4 in. (See Pictures For Condition And Item Details).