| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| Blade Strength | High |
| MPN | 2821-20 |
| Item Length | 17.1 in |
| Suitable For | Wood, Plastic, Metal |
| Brand | Milwaukee |
| Cutting Depth | 4 in |
| Type | Reciprocating Saw |
| Battery Capacity | 5 Ah |
| Blade Location | Centered |
| Item Height | 6.3 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Model | Milwaukee M18 2821-20 |
| Cutting Angle | 90° |
| Item Width | 3.25 in |
| Item Weight | 6.8 lb |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Milwaukee M18 2821-20 Cordless Sawzall Reciprocating Saw - Black. Color: Red, Condition: New, Made in China. Listed at 311.83 USD. NIB