| UPC | 0045242527892 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 2 |
| Color | Red |
| MPN | 2893-22CX |
| Item Length | 5.1 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Impact Driver |
| Number of Batteries | 2 |
| Item Height | 7.75 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Model | Milwaukee M18 |
| Item Width | 2.25 in |
| Item Weight | 11.46 lb |
Check the listing for details. Milwaukee M18 2893-22CX Hammer Drill and Impact Driver Tool kit - Red NIOB. Color: Red, Condition: Open box. Listed at 224.99 USD. We will be glad to work the situation out with you.