| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Maximum Torque | 1700 in-lbs |
| Power Source | Battery/Cordless |
| Custom Bundle | No |
| New, taken out of a kit | Not in retail package |
| MPN | 3651-20 |
| Number of Batteries | 0 |
| Voltage | 18 V |
| Motor Type | Brushless |
| Features | Compact |
| Speed | 3600 RPM |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No (Body Only) |
| Color | Red |
| Set Includes | 3651-20 |
| Auxiliary Handle | No |
| Modified Item | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Impact Driver |
| Battery Capacity | N/A - Battery Not Included |
| Model | 3651-20 |
| Chuck Type | 1/4” Hex |
| Item Weight | 1.7 lbs |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Milwaukee M18 3651-20 18V 1/4” Compact Brushless Hex Impact Driver - Bare tool. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 52.49 USD. All plugs are US Standard plugs and may not work in other countries. Used - works at it should - has markings. We are excited for you to receive your item!