| Type | Product |
|---|---|
| Tool Compatibility | 2678-20, 2672-20, 2977-20, 2978-20 |
| Length | 7 in / 177.8 |
| Capacity | 477 Hen ACSR, 3/8" Non-EHS Guy Wire, 3/8" Rebar, 3/8" Ground Rod |
| Model | 49-16-2773 |
| Height | 3.3 in / 83.8 |
| Width | 6.6 in / 167.64 |
| Weight | 3.225 lb / 1.46 kg |
| Country of Origin | Malaysia |
| UPC | 0045242350070 |
| Brand | Milwaukee |
| MPN | 49162773 |
| Intended Material | ACSR |
Check the listing for details. Milwaukee M18 ACSR Cutting Open Jaw Head 49-16-2773 Tool Accessory. Width: 6.6 in / 167.64, Condition: New, Made in Malaysia. Listed at 202.19 USD.