| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | Yes |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| MPN | 2612-20 |
| Item Length | 12 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Autofeed Drill |
| Number of Batteries | 2 |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Voltage | 18 V |
| Item Height | 9.17 in |
| Model | Milwaukee M18 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 5.5 lbs |
| Item Width | 11.53 in |
| Power | 18V |
Check the listing for details. Milwaukee M18 Core Drill. Color: Red, Condition: New. Listed at 2000.00 USD. Looking to get$$1200