| Manufacturer Part Number | 2903-22 |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| SKU | 2903-22 |
| Style | Drill Drivers |
| UPC | 045242637713 |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Drill/Driver Kit |
| Power Source | Battery |
| Item Height | 8.23 in |
| Color | Red |
| Item Diameter | 6.88 in |
| Voltage | 18 V |
| Model | FUEL |
| MPN | 2903-22 |
| Item Length | 6.88 in |
| Item Width | 2.38 in |
| Item Weight | 4.82 lbs |
Check the listing for details. Milwaukee M18 Fuel 1/2Inch Drill/driver Kit. Color: Red, Condition: New. Listed at 289.00 USD. At only 6.9” in length, this is the most compact cordless drill in its class for the best access and maneuverability in tight spaces. This provides increased grip strength, durability and corrosion resistance.