| Manufacturer Part Number | 2991-22 |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| SKU | 2991-22 |
| Style | Combo Kits |
| UPC | 0045242574100 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Number of Tools | 8 |
| Color | Multicolor |
| MPN | 2991-22 |
| Item Length | 17.5 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Impact Driver |
| Number of Batteries | 2 |
| Item Height | 5.25 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Model | 2991-22 |
| Item Width | 11 in |
| Item Weight | 14.5 lb |
Check the listing for details. Milwaukee M18 Fuel 2 Tool Combo Kit. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 499.00 USD. This M18 FUEL 2-Tool Combo Kit features the M18 FUEL 4-1/2" / 5" Grinder Paddle Switch, No-Lock and the M18 FUEL 3/8" Compact Impact Wrench w/ Friction ring. M18 FUEL is fully compatible with the Milwaukee M18 18-volt Cordless system, featuring over 200 plus tools.