| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Number of Tools | 2 |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Red |
| MPN | 3697-22 |
| Item Length | 6.95 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Tool case |
| Number of Batteries | 2 |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 8.23 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Model | Milwaukee M18 FUEL 3697-22 |
| Item Width | 2.38 in |
| Item Weight | 3.3 lb |
Check the listing for details. Milwaukee M18 FUEL 2-Tool Hard Case 3697-22 Red - Case Only. Color: Red, Condition: New. Listed at 22.99 USD.