| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Number of Tools | 2 |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| UPC | 0045242637744 |
| MPN | 3697-22 |
| Item Length | 14.1 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Drill/Driver |
| Number of Batteries | 2 |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 5.6 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Model | Milwaukee M18 FUEL |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 2.38 in |
| Item Weight | 16.2 lbs |
Check the listing for details. Milwaukee M18 FUEL 3697-22 Red/Black Hard Case for 2-Tool Kit. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 24.99 USD. See photos for full visual reference.