| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Battery Included | No |
| Color | Red |
| MPN | 2625-20 |
| Item Length | 13 in |
| Charging Time | 1 hr |
| Suitable For | Metal, Plastic, Wood |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Reciprocating Saw |
| Cutting Depth | 4 in |
| Number of Batteries | 1 |
| Blade Location | Centered |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Item Height | 7 in |
| Model | Milwaukee M18 Hackzall 2625-20 |
| Cutting Angle | 90° |
| Item Weight | 4.1 lbs |
| Item Width | 3.25 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Milwaukee M18 Hackzall 2625-20 Reciprocating Saw Tool Only. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 67.95 USD. Tested & works great Bare tool only