| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Blade Strength | High |
| Set Includes | Case |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 5 Years |
| Cutting Angle | 90° |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| UPC | 0045242200436 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| MPN | 2625-20 |
| Item Length | 13 in |
| Suitable For | Wood, Plastic, Metal |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Reciprocating Saw |
| Blade Location | Centered |
| Item Height | 7 in |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | Milwaukee M18 HACKZALL 2625-20 |
| Item Width | 3.25 in |
| Item Weight | 4.1 lbs |
Check the listing for details. Milwaukee M18 HACKZALL Reciprocating Saw - Red. Color: Red, Condition: Open box. Listed at 83.79 USD. M12 Hackzall Reciprocating saw Includes mini saw blade No battery Battery sold sepepratly