| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Maximum Torque | 44 in-lbs |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 600 RPM |
| Shape | Multi-Positional |
| Battery Included | Yes |
| Power Source | Battery/Cordless |
| Color | Red |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 30 min |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Type | Screwdriver |
| Battery Capacity | 2 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 4 V |
| Model | M4 |
| Cable Length | 4 ft |
| Chuck Type | Keyless |
| Power | 350 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Milwaukee M4 1/4 In. Hex Screwdriver. Color: Red, Condition: Used, Made in China. Listed at 90.00 USD. DOES NOT COME WITH BATTERY OR CHARGER Super clean tool lightly used SN: E89AD15270001