| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Battery Included | F |
| EAN | 045242481866 |
| Length | 49 |
| Width | 3 |
| Height | 3 |
| MPN | MLCMS48 |
| Item Length | 48 in |
| Item Height | 2 in |
| Features | Magnetic |
| Item Width | 2 in |
| Color | Red |
| Material | Aluminum |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Box Beam Level |
| Model | Milwaukee MLCMS48 |
Check the listing for details. Milwaukee MLCMS48 24/48-Inch Durable Aluminum REDSTICK Compact Box Level Set. Color: Red, Width: 3, Condition: New. Listed at 105.00 USD. Features ALL-METAL BACKBONE: Strongest, most durable frame. Reinforced vial retention. SHARPSITE Vial Technology: Best readability. Impact protected. Guaranteed Lifetime Accuracy: Accurate to .029-Degrees (.0005/in, 0,5mm/M). High Contrast Vial System is easy to clean and optimizes visibility. High Density, Removable End-Caps protect frame and provide access in tight spaces. Wide, durable handles for comfort and portability. Precision milled measuring surface guarantees accuracy in all working positions. Overmolded, Non-Slip Grips stick to the wall and prevent sliding. Durable, All-Metal Hang Hole for storage. What's in The Box 48-Inch Redstick Compact Box Level - MLCMS48 24-Inch Redstick Compact Box Level Owner's Manual Warranty Limited Lifetime Factory Warranty 30 Day Satisfaction Guaranteed Specifications Brand Milwaukee Length 24-Inch and 48-Inch Material Aluminum Level Type Box Level Number of Vials 3 why buy from us? secure & hassle-free shopping All items are covered by manufacturer warranty. fast shipping Most orders delivered in 1-3 business days. customer service Call us toll free: 1-800-629-3325 satisfaction guaranteed All our sales are backed by a 30-day satisfaction guarantee.