| Manufacturer Warranty | 1 Year |
|---|---|
| UPC | 0045242516452 |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Digital Level |
| Item Height | 3.2 in |
| Color | Red |
| Model | Redstick |
| MPN | MLDIG14 |
| Features | Portable |
| Material | Aluminum |
| Item Length | 14 in |
| Item Width | 1.40 in |
| Item Weight | 1.5lbs. |
Check the listing for details. Milwaukee Redstick 14 inch Digital Level - MLDIG14. Color: Red, Condition: New. Listed at 199.00 USD. Made of aluminum, this digital level features a red color and a compact design, making it easy to carry and use on the job. With a manufacturer warranty of 1 year, you can trust in the quality and reliability of this model from Milwaukee.