| Battery Included | No |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| California Prop 65 Warning | N |
| Size | 7/16 in |
| Weight | 5.8000 |
| Length | 12.500 |
| Width | 9.900 |
| Depth | 9.900 |
| Features | Tire Buffer Kit, Product Type Low Speed Tire Buffer Kit, Overall |
| UPC | 0045242576890 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| MPN | 2409-22 |
| Item Length | 11 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Buffer Kit |
| Battery Capacity | 2 Ah, 4 Ah |
| Item Height | 2.4 in |
| Voltage | 12 V |
| Model | M12 FUEL |
| Item Width | 2 in |
| Item Weight | 1.9 lbs |
Check the listing for details. Milwaukee Tool 2409-22 M12 Fuel Low Speed Tire Buffer Kit. Color: Red, Width: 9.900, Condition: New, Made in CN. Listed at 302.99 USD. Tire Buffer Kit, Product Type Low Speed Tire Buffer Kit, Overall Length 10 3/32 in, Overall Width 2 in, Overall Height 2 13/32 in, Includes Carrying Case, Quick Change Adapter. MILWAUKEE TOOL. Light Industrial.