| Battery Included | No |
|---|---|
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Item Width | 7.800 |
| Item Height | 4.600 |
| California Prop 65 Warning | N |
| Weight | 5.6500 |
| Length | 15.800 |
| Width | 7.800 |
| Depth | 7.800 |
| Features | Reciprocating Saw Kit, Cordless, Series M12, Primary Saw Applicat |
| UPC | 0045242226214 |
| Number of Items in Set | 4 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| MPN | 2420-21 |
| Item Length | 11 in |
| Suitable For | Wood, Plastic, Metal |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Reciprocating Saw |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Blade Location | Centered |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 12 V |
| Model | 2420-21 |
| Item Weight | 2.6 lbs |
Check the listing for details. Milwaukee Tool 2420-21 M12 Hackzall Recip Saw Kit. Color: Red, Width: 7.800, Condition: New, Made in CN. Listed at 165.99 USD. Strokes per Minute 0, Max. MILWAUKEE TOOL. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes. General Purpose.