| Battery Included | No |
|---|---|
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Set Includes | Battery |
| Charging Time | 30 min |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0045242313440 |
| Number of Items in Set | 3 |
| Maximum Torque | 500 in-lbs |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Speed | 1800 RPM |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| MPN | 2606-22CT |
| Item Length | 7.8 in |
| Auxiliary Handle | No |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1 1/2 in |
| Type | Mini Drill/Driver |
| Battery Capacity | 1.5 Ah |
| Number of Batteries | 2 |
| Item Height | 7.75 in |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | 2606-22CT |
| Features | Heavy Duty, Compact |
| Chuck Type | All Metal Ratcheting |
| Item Width | 2.4 in |
| Item Weight | 3.32 lbs |
| Power | 800 W |
Check the listing for details. Milwaukee Tool 2606-22Ct M18 Compact 1/2 In. Drill Driver Kit. Color: Red, Condition: New, Made in China. Listed at 174.99 USD. The most compact drill driver in its class is more powerful than the competition. At only 7-1/4" length, this drill driver allows you access to the tightest work spaces. (1) M18™ Compact 1/2" Drill Driver (2606-20).