| Auxiliary Handle | No |
|---|---|
| Battery Included | F |
| Battery Technology | Li-Ion |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/4 in |
| Chuck Type | Keyless |
| Color | Multicolor |
| Features | Compact |
| Height | 4 |
| Item Height | 3 in |
| Item Length | 12.2 in |
| Item Weight | 2.7 lbs |
| Item Width | 2.25 in |
| Length | 13.5 |
| Maximum Torque | 675 Foot Pounds |
| Model | Milwaukee M18 |
| Motor Type | Brushed |
| MPN | 266720 |
| Number of Batteries | 1 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power | 800W |
| Power Source | Battery |
| Speed | 2250 RPM |
| Type | Impact Driver |
| Voltage | 18 V |
| Width | 3.3 |
Check the listing for details. Milwaukee Tool 2667-20 M18 18V 1/4-Inch Right Angle Impact Driver Bare Tool NEW. Color: Multicolor, Width: 3.3, Condition: New. Listed at 166.47 USD. The M18 Cordless 2-Speed 1/4" Hex Right Angle Impact Driver features an LED Light to illuminate work surfaces. (1) M18 Cordless 2-Speed 1/4" Right Angle Impact Driver (Bare Tool) (2667-20). Battery M18 REDLITHIUM.