| Battery Included | No |
|---|---|
| Country of Origin | VN |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| California Prop 65 Warning | N |
| Weight | 4.6300 |
| Length | 14.500 |
| Width | 6.700 |
| Depth | 6.700 |
| Features | <p>The Milwaukee 2719-21 M18 FUEL HACKZALL is the fastest cutting |
| UPC | 0045242502776 |
| Number of Items in Set | 1 |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Color | Red, Black |
| MPN | 2719-20 |
| Item Length | 6.5 in |
| Suitable For | Wood, Metal |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Reciprocating Saw |
| Item Height | 14.03 in |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Model | Milwaukee 2719-20 |
| Item Width | 3.31 in |
| Item Weight | 4.15 lb |
Check the listing for details. Milwaukee Tool 2719-20 M18 Fuel Hackzall. Color: Red, Black, Width: 6.700, Condition: New, Made in VN. Listed at 199.00 USD. The Milwaukee 2719-21 M18 FUEL HACKZALL is the fastest cutting and most powerful one-handed reciprocating saw. Utilizing a POWERSTATE Brushless Motor and a best in class 7/8" stroke length, the M18 FUEL HACKZALL cuts up to 50% faster than competitors.