| Battery Voltage | 18 V |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| UPC | 0045242502943 |
| Depth | 8.500 |
| Voltage | 18 V |
| Features | p The MILWAUKEE TOOL - 2773-20L is a Cordless Press Tool Kit's v |
| Width | 8.500 |
| Battery Included | Yes |
| Battery Type | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Weight | 18.11lbs. |
| California Prop 65 Warning | N |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Long Throw Press Tool |
| Length | 1in. |
| Country of Origin | DE |
| Brand | Milwaukee |
| Tool Type | Press Tool |
| Model | 2773-20L |
| MPN | 2773-20L |
Check the listing for details. Milwaukee Tool 2773-20L M18 Force Logic Long Throw Press Tool Kit. Width: 8.500, Condition: New, Made in DE. Listed at 2323.00 USD. New open box. Missed return window. Comes with (2) 5.0 batteries case and charger. Shipping only in lower 48.