| Custom Bundle | No |
|---|---|
| Bundle Description | No |
| Country/Region of Manufacture | CN |
| Modified Item | No |
| Weight | 0.2900 |
| Length | 9.700 |
| Width | 3.200 |
| Depth | 3.200 |
| Features | Folding Utility Knife, Blade Edge Type Straight, Blade Finish Unf |
| Battery Included | No |
| UPC | 045242534487 |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Number of Pieces | 1 |
| Color | Red |
| MPN | 48-22-1525 |
| Item Length | 7 in |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Folding Knife |
| Item Height | 1.24 in |
| Model | Milwaukee 48-22-1525 |
| Item Width | 0.54 in |
| Handle Material | ABS Plastic, Plastic, Metal |
| Item Weight | 0.24 lb |
| Blade Width | 1-1/4 in |
Check the listing for details. Milwaukee Tool 48-22-1525 Fastback Hawkbill Folding Knife. Color: Red, Width: 3.200, Condition: New. Listed at 14.97 USD. Folding Utility Knife, Blade Edge Type Straight, Blade Finish Unfinished, Blade Length 2 1/2 in, Blade Material Stainless Steel, Blade Type Hawk Bill, Closed Length 4 3/4 in, Features Tether Ready Lanyard Hole, Handle Color Red, Silver, Handle Length 4 3/4 in, Handle Material Plastic, Handle Style Folding.