| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Model | 48-22-6331 |
| Country/Region of Manufacture | CN |
| Custom Bundle | No |
| Bundle Description | No |
| Item Height | 1.000 |
| Item Diameter | N/A |
| California Prop 65 Warning | N |
| Weight | 2.2800 |
| Length | 11.600 |
| Width | 9.900 |
| Depth | 9.900 |
| Voltage | N/A |
| Power Source | N/A |
| Number of Batteries | N/A |
| Battery Size | N/A |
| Battery Included | No |
| Motor Type | N/A |
| Battery Capacity | N/A |
| Battery Life | N/A |
| Cable Length | N/A |
| Size | 8 in |
| MPN | 48-22-6331 |
| Item Length | 9" |
| Item Width | 10" |
| Color | Red |
| Brand | Milwaukee |
| Number of Pieces | 3 |
| Features | Heavy Duty |
| Material | Alloy Steel |
| Type | Plier Set |
| Item Weight | 2.25 lbs |
Check the listing for details. Milwaukee Tool 48-22-6331 3 Pc. Comfort Grip Pliers Set. Color: Red, Width: 9.900, Condition: New. Listed at 39.97 USD. Powered by Frooition Home Feedback Contact Shop Categories Gloves & Safety Apparel Safety Equipment PVF & Plumbing Electrical & Lighting Material Handling & Storage Fans & HVAC Ladders & Platforms Tools Janitorial/Grounds Maintenance Abrasives & Welding Tapes & Adhesives Hydraulics & Pneumatics Auto & Truck Maintenance Shipping & Packing Machining, Bearings & V-Belts More Categories MILWAUKEE TOOL 48-22-6331 3 pc. Comfort Grip Pliers Set MILWAUKEE TOOL 48-22-6331 3 pc. Comfort Grip Pliers Set Item Description Pliers Kit Details About Us Details BRAND: MILWAUKEE TOOL MPN: 48-22-6331 SKU: G007385794 ITEM: COLOR: MATERIAL: Shop By Brand More Items! View more great items! Shop By Category Refrigeration & HVAC Other Business & Industrial Cabinets & Bins Gearmotors General Purpose Motors Heating & Cooling Electrical Boxes and Enclosures Light Industrial Equipment & Tools Electrical Outlets & Recepticles Add to Favourite Sellers View Feedback Visit Seller's eBay Shop Sign up to Newsletter Contact Seller About Seller Page Powered by Frooition Frooition | No-js Template | eBay design, eBay store design, eBay shop design, eBay template design, eBay listing design (ver:froo_no_js) This listing is currently undergoing maintenance, we apologise for any inconvenience caused.