| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Modification Description | N/A |
| Power Source | N/A |
| Size | 7/16" |
| Custom Bundle | No |
| MPN | 49-66-6221 |
| Socket Size | 7/16 in |
| Battery Size | N/A |
| Depth | 2.000 |
| Number of Batteries | N/A |
| Battery Life | N/A |
| Voltage | N/A |
| Motor Type | N/A |
| Features | Deep Impact Socket, Socket Size 7/16 in, Socket Shape 6-Point, Dr |
| Cable Length | N/A |
| Width | 2.000 |
| Battery Included | No |
| Bundle Description | No |
| Color | N/A |
| Material | Steel |
| Modified Item | No |
| Weight | 0.3000 |
| California Prop 65 Warning | N |
| Brand | MILWAUKEE TOOL |
| Type | Hand Tools > Sockets & Ratchets > Impact Sockets |
| Battery Capacity | N/A |
| Length | 5.700 |
| Model | 49-66-6221 |
| Country/Region of Manufacture | CN |
Check the listing for details. Milwaukee Tool 49-66-6221 1/2" Drive Deep Impact Socket 7/16 In Size, Deep. Color: N/A, Width: 2.000, Condition: New – Open box. Listed at 13.99 USD. Up for sale is : Milwaukee Tool 49-66-6221 1/2" Drive Deep Impact Socket 7/16 In Size, Deep. The item is Brand New without original packaging. The socket is being parted out of a new socket set. Item will be shipped same business day. Thanks for looking. If you have any questions feel free to contact me. Shipments are sent out : Monday - Friday