| UPC | 0045242155965 |
|---|---|
| Blade Diameter | 6 1/2 in |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power Source | Battery |
| Color | Red |
| Blade Strength | High |
| MPN | 2639-20 |
| Item Length | 12.25 in |
| Suitable For | Wood, Plastic, Metal |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Circular Saw |
| Cutting Depth | 2.12 in |
| Battery Capacity | 2.8 Ah |
| Blade Location | Left |
| Motor Type | Brushed |
| Voltage | 18 V |
| Model | Milwaukee M18 2630-20 |
| Cutting Angle | 90° |
| Item Width | 8 in |
| Item Weight | 9 lb |
Check the listing for details. MILWAUKEE TOOLS 2630-20 (P33013530). Color: Red, Condition: Used. Listed at 80.00 USD. CIRCULAR SAW: MILWAUKEE TOOLS MODEL 2630-20, CORDLESS - BATTER OPERATED, NA, MILWAUKEE 2630-20 6 1/2" CIRCULAR SAW W/ XC5.0 BATT. MILWAUKEE TOOLS 2630-20. Parts & Accessories Included 100% complete. Blade Size NA.