| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Battery Included | No |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Battery |
| MPN | 2821-20 |
| Item Length | 17.1 in |
| Suitable For | Wood |
| Item Height | 6.3 in |
| Cutting Angle | 90° |
| Item Width | 3.25 in |
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Color | Red |
| Brand | Milwaukee |
| Battery Capacity | 5 Ah |
| Blade Location | Centered |
| Blade Strength | High |
| Number of Batteries | 1 |
| Motor Type | Brushless |
| Voltage | 18 V |
| Cutting Depth | 4 in |
| Type | Reciprocating Saw |
| Model | Milwaukee M18 2821-20 |
| Item Weight | 6.8 lb |
| MPN | 282120 |
Check the listing for details. MILWAUKEE TOOLS 2821-20 (SGP004810). Color: Red, Condition: Used. Listed at 114.99 USD. SUNSHINE GOLD & PAWN MILWAUKEE TOOLS 2821-20 Description: RECIPROCATING SAW: MILWAUKEE TOOLS MODEL 2821-20, CORDLESS ELECTRIC, ELECTRIC, RED RECIP SAW FUEL Details Condition Rating78% - Acceptable - The item shows some signs of cosmetic wear, but is fully operational and functions as intended. It may or may not include the original box. Additional Details for eCommerceNA Parts & Accessories Included100% complete Cordless?CORDLESS ELECTRIC Operation TypeElectric Shipping Your item will be shipped within 1 business day(s). After shipping your items will be delivered within 1-10 business days. About Us Pawnshop serving Southwest Florida for over 5 years. We understand that our customers time and money does not come free and reinforce this by ensuring every item we list matches the description with a fair price. We look forward to doing business with you. Thanks for stopping by the Shop! Bravo Omni-Commerce solutions offers Brick & Mortar stores the only fully integrated eBay API that seamlessly & effortlessly combines the in-store Point-of-Sale to all eBay commerce selling activities.