| UPC | 045242366538 |
|---|---|
| Hand Tool Type | Locking Pliers |
| Handle Material | Metal |
| Individual/Set | Set |
| Jaw Capacity (in.) | 2.125 |
| Tools Product Type | Hand Tool |
| Product Height (in.) | 1.1 in |
| Country of Origin | United States |
| Brand | Milwaukee |
| Type | Locking Pliers |
| Number of Pieces | 2 |
| Item Height | 6.78 in |
| Color | Silver |
| Model | Milwaukee 48-22-3602 |
| MPN | 48-22-3602 |
| Features | Adjustable, Insulated |
| Material | Alloy Steel, Forged Steel, Metal, Steel |
| Item Length | 11.3 in |
| Item Width | 0.79 in |
Check the listing for details. Milwaukee Torque Lock Locking Pliers Set (2-Piece). Color: Silver, Condition: Used, Made in United States. Listed at 24.99 USD. The MILWAUKEE 2-Piece TORQUE LOCK Locking Pliers Set provides users with faster tool setup and more locking force. The pliers are made from forged alloy steel for maximum durability with hardened jaws for increased gripping power, perfect for the toughest of jobsites.