| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Battery Technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery Included | No |
| Power Source | Battery |
| Color | Black |
| Set Includes | Attachments, Battery |
| Item Length | 8 |
| Auxiliary Handle | No |
| Charging Time | 1 hr |
| Brand | Milwaukee |
| Chuck Size | 1/2 in |
| Type | Drill Set |
| Battery Capacity | 8.0 Ah |
| Number of Batteries | 1 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 18 V |
| Motor Type | Brushed |
| Item Height | 5 |
| Features | Heavy Duty |
| Chuck Type | Keyless |
| Country of Origin | United States |
| Power | 350 W |
| Item Width | 13 |
| Item Weight | 4 |
Check the listing for details. Milwaukee Train Horn with 8 Ah Battery. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 189.00 USD. Unleash the power of sound with theMilwaukee Quad Train Horn. It is also compatible with all original or generic Milwaukee M18 batteries. Not Affiliated: This product is NOT endorsed, affiliated, or produced by Milwaukee.