| Color | Black |
|---|---|
| Size | 11 |
| Shipping | Free Express United States Shipping |
| UPC | 887530007941 |
| Mounting | Free Standing |
| Brand | Mind Reader |
| Department | Adults |
| Type | Coat & Hat Racks |
| Item Height | 67 in |
| Model | COATRACK11-BLK |
| MPN | COATRACK11-BLK |
| Material | Metal |
| Item Length | 17 in |
| Number of Hooks | 11 |
| Item Width | 17 in |
| Item Weight | 5.05lbs. |
Check the listing for details. Mind Reader COATRACK11 Standing Metal Coat Rack Hat Hanger 11 Hook for Jacket,. Color: Black, Condition: New. Listed at 27.89 USD. Can hold coats, jackets, hats, scarves, purse, or accessories. Easy to clean. Weight Capacity: 50 lb. Easy to transport: The lightweight design allows for easy transportation, so you can conveniently move the coat rack wherever it's needed.