| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| color | Black |
| Print Density | 384 dot/line |
| Print Paper Width | 57mm±0.5mm |
| Interface | BT/USB |
| Model | Pocket Mobile POS Thermal Receipt Printer |
| Modified Item | No |
| Custom Bundle | No |
| Print Width | 48mm |
| Cutter Option | Tearbar |
| Machine Compatibility | Chrome OS |
| Connectivity | Bluetooth |
| Series | Lable Printer |
| MPN | Thermal Printer |
| Print Method | Thermal |
| Industry | Retail |
| Brand | GOOJPRT PT-210 |
| Resolution | 8dots/mm(203dpi) |
| Print Command | Compatible with ESC/POS |
| Charging Time | About 4 hours |
| Print Tech | Line Thermal Printer |
| Print Speed | 50-80mm/s |
Check the listing for details. Mini 58mm Portable Bluetooth Wireless Pocket Mobile POS Thermal Receipt Printer. Color: Black, Condition: New. Listed at 27.98 USD. About this itemLightweight and Portable: Small size, excellent structure, portable design, convenient to carry around, especially for outdoor working environments. You can put it in your pocket or hang on waist with free leather sheath.Bluetooth Receipt Printer, 58mm Portable Mobile Thermal Printer, compatible with Android/iOS/ Windows for Small Business.Easy to use: 1x Black Thermal Printer, 1x Label Roll and 1x Instruction included.In order to connect your printer to your phone/tablet via BLUETOOTH, you must download a receipt printing application on your device (application examples: Kyte, CaysnPrinter, Loyverse, etc.) available on the Android and iOS.Compatible devices: Smartphones Printing Technology ColorThermal BlackSpecial FeatureRechargeable, PortableC Connectivity TechnologyUSBCompatible DevicesPCPrinter OutputColorPrint mediaPaper (plain)Scanner TypePortableWattage1500 milliamp hoursResolution203 x 203 DPI