| Model | P801A |
|---|---|
| battery included | Yes |
| interface type | Bluetooth |
| double-sided printing | No |
| type | Thermal Printer |
| paper feed mode | Roll Feed |
| print speed | 25ppm |
| supports network printing | Wireless |
| high-concerned chemical | None |
| max paper size | A0 |
| signal connection type | Bluetooth |
| origin | Mainland China |
| internal memory | 32 MB |
| black print speed | 70 mm/s |
| max resolution | 203dpi |
| after-sale service | National Joint Guarantees |
| color | 70 mm/s |
| size | 135*116*60mm |
| application | For Commercial |
| weight | 1.5kg |
| consumable type | Thermal Paper |
| use | Thermal Printer |
| choice | yes |
| semi_choice | yes |
| UPC | 744759048554 |
Check the listing for details. Mini 80Mm Thermal Printers Wireless Portable Receipt Printer Thermal Bluetooth M. Color: 70 mm/s, Condition: New. Listed at 79.99 USD. Printing speed : 70 mm / sec. Print width :72 mm. Paper thickness :0.06-0.08mm. Paper roll Width: :79.5 ± 0.5 mm. Font B: 9×17 points. Character size: ANK character, Font A: 12 × 24 points. QR code :QRCODE/PDF417.