| Country of Origin | USA |
|---|---|
| Type | Ball Head |
| Item Height | 0.49 in |
| Item Length | 0.49 in |
| Item Width | 0.9 in |
| Model | None |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Item Weight | 4.8 ounces |
| Style | normal |
| Size | Regular |
| Product | Ball Head |
Check the listing for details. Mini Ball Head Tripod Adapter 14 Hot Shoe. Color: Black, Condition: New, Made in USA. Listed at 16.11 USD. 【360 Degree Swivel Tripod Head】 Ensure 360 degree horizontal rotating and from -90 degree to 90 degree tilting for panoramic photography when adjusting the angle. (Note:This product only suitable for the 1/4" thread hole, not support the 3/8 thread hole tripod ).