| Cleaning Instructions | No special cleaning required |
|---|---|
| Color Family | Cream |
| Features | No Additional Features |
| Included | No Additional Items Included |
| Kitchen Product Type | Baking Pan |
| Material | Aluminum |
| Number of Pieces | 1 |
| Pan Shape | Rectangle |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Product Length (in) | 13 in |
| Product Width (in) | 3 in |
| Width (in) x Length (in) | 3in x 13 in |
| UPC | 313088658682 |
Check the listing for details. Mini Rectangle Pan Cream. Condition: New. Listed at 43.99 USD. Bake cleaner with Caraway's 9x6.5” Small Rectangle Pan—non-toxic, ceramic-coated, and designed for compact kitchens and smaller portions. Oven-safe up to 550ºF. Made of aluminized steel core to enable durable use.