| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Color | White |
| Mount Type | Freestanding, Floor Mount |
| Assembly Required | Yes |
| Load Capacity | 60kg/132.28 lbs |
| Gross Weight | 7kg/15.43 lbs |
| Product Size | 76.2*31.6*39.3cm/30*12.44*15.47in |
Check the listing for details. Mini Split Ground Stand Carbon Steel Air Conditioner Support Base 132 lbs Load. Color: White, Condition: New. Listed at 67.68 USD. Specifications Material: Carbon Steel Process: Spray Coating Style: Modern Color: White Mount Type: Freestanding, Floor Mount Shape: Rectangular Assembly Required: Yes Load Capacity: 60kg/132.28 lbs Gross Weight: 7kg/15.43 lbs Net Weight: 5.85kg/12.87 lbs Product Size: 76.2*31.6*39.3cm/30*12.44*15.47in Package Size: 78*34*9.5cm/30.71*13.39*3.74in Package Included 1* Air Conditioner Support Base 1 Pair* Gloves 1* English Installation Instruction.