| Colors | Blue |
|---|---|
| Maximum Timer Setting | 30 min |
| Power Source | Electric |
| Color | Stainless Steel |
| MPN | TS-3430 |
| Material | Stainless Steel |
| Item Length | 8.0 in |
| Appliance Uses | Bake, Broil, Toast |
| Brand | Brentwood |
| Type | Toaster Oven |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | See Product Manuel |
| Item Height | 6.8 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | TS-3430 |
| Features | Timer, Adjustable Temperature, Removable Rack, Non-Stick Griddle |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Stainless Steel |
| Power | 500 W |
| Item Width | 7.3 in |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 3.45 lb |
Check the listing for details. Mini Stainless Steel 500W Compact Countertop Toaster Oven 3L Multi-Function Oven. Color: Stainless Steel, Condition: New, Made in China. Listed at 56.97 USD. The 3-liter capacity is ideal for toasting bread and bagels, baking cookies or personal pizzas, reheating leftovers, and preparing small frozen foods. Excellent for A removable wire rack, dishwasher-safe crumb tray, and non-stick griddle make cleanup easy.