| Brand | GDRASUYA10 |
|---|---|
| Features | Durable |
| Battery Technology | / |
| Number of Batteries | / |
| Battery Capacity | / |
| Blade Location | / |
| Blade Length | / |
| Blade Strength | / |
| Cutting Angle | / |
| Blade Diameter | 125mm |
| Number of Items in Set | 1 |
| rated power | 100W |
| Power Source | Corded Electric |
| Feature 1 | Easy installation,Convenient Use,Easy Operation |
| Custom Bundle | No |
| Suitable For | Wood |
| shipping notice | Can not ship to Puerto Rico,Alaska/Hawaii |
| Rated Speed | 7200RPM |
| Bundle Description: | No |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Note: | Do not send to Brazil |
| Voltage | 24 V |
| Transportation does not include: | canarias |
| Item location: | CA /NJ /Austell |
| Battery Included | No |
| Color | Black |
| Set Includes | Blades |
| Rated Voltage | 24V |
| Cutting Depth | 40mm |
| Type | Table Saw |
Check the listing for details. Mini Table Saw Electric Precision Bench Saw Small Woodworking Cutting Tool DIY. Color: Black, Condition: New. Listed at 65.92 USD. Electric Mini Table Saw Small Woodworking Bench Saw Cutting DIY Machine 100W New. 1 x Bench Top Saw. Laminate flooring and high-density boards cannot be cut with this saw. This product is suitable for cutting models, solid wood.