| Color | premium model |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Max. Cutting Width | 0.6mm |
| Rated Input Power | 4A |
| Battery Included | No |
| Max. Cutting Depth | 10mm |
| Wattage | Under 300W |
| Dimensions | 18.3cm*13cm*8cm |
| No-Load Speed | 6000rpm |
| weights | 1kg |
| Rated Voltage | 24V |
Check the listing for details. Mini Table Saw Handmade Woodworking Bench DIY Hobby Model Crafts Cutting Tool. Color: premium model, Condition: New. Listed at 106.20 USD. Mini Table Saw Handmade Woodworking Bench DIY Hobby Model Crafts Cutting Tool Multifunctional Bench Lathe Electric Saw Model: T555-1. Free saw blade: 60mm HSS saw blade 1 cutting depth: about 10mm. Motor Model: 555 Double Ball Motor.